(ВИДЕО) „Непокорниот“ Амди Бајрам - ако не може во Македонија, за свадба на внука не е далеку ни Турција


Не во Македонија, туку во Турција. Ако е за свадба на внука, Турција не е далеку за да се направи свадба. Претседателот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам ...
| | веќе видена | слични

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вчера кажа дека ги осудува свадбите на градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ на Косово и на внуката на ...
| | веќе видена | слични

Со српско знаме и со гости од Македонија и Србија викендов во манастирот Грачаница на Косово се ожени градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ (ЛИНК ТУКА). ...
| | веќе видена | слични

Голема „прашина“ дигна во јавноста свадбата на актуелниот градоначалник на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој викендов „заплива во брачните води“. Откако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имавме минимален број на гости на нашата свадбена веселба, рече градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ откако денеска актуелниот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, реагираше откако денеска министерот за здравство Венко Филипче рече дека го осудува собирањето на свадбата ...
| | веќе видена | слични

Кога од граѓаните бараме да се почитуваат мерките ние самите треба да сме првите коишто тоа го правиме со сопствен пример, порача министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ вчера се венчаше со неговата избраничка Јелена Брауновиќ, наставничка во скопското основното училиште „Киро Глигоров ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Германија во последните 24 часа се регистрирани 6.868 нови случаи на коронавирус, а 47 лица починаа, објави Институтот „Роберт Кох“.Вкупно 373.167 лица се ...
сите 853 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 278 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил повторно упати благодарност до своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што секојдневно се ...
сите 121 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривични пријави против три лица, едно од Тетово и двајца од Боговиње. Портпаролот на тетовската полиција Марјан Јосифоски информира дека ...
сите 376 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) „Непокорниот“ Амди Бајрам - ако не може во Македонија, за свадба на внука не е далеку ни Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: