Во декември ќе бидат извршени две смртни казни во САД

4 копии

Лиза Монгомери во 2004 година задавила трудница во осми месец од Мисури, потоа со нож ја расекла, го извадила и украла бебето, па избегала, а потоа се обидела ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На 8 декември во американската сојузна држава Индијана ќе биде егзекутирана жена, која е осудена на смрт на сојузно ниво, соопшти американското Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за правда објави листа со предвидени смртни што ќе бидат извршени до крајот на годината. Во неа е заведена и Лиза Монтгомери, првата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осомничени се и Сашо Мијалков, Орце Камчев и неговата мајка Ратка Камчева и Ненад Јосифовиќ. Судијата му одреди притвор само на Новачевски, за останатите важат ...
сите 83 | | | веќе видена

Клиничките испитувања на третата руска вакцина против коронавирус, што ја развива научниот центар „Чумаков“ на Руската академија на науките, ќе бидат завршени ...
сите 209 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 487 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 149 | | | веќе видена

Антонио Фејкњуз Милошоски продолжува со своето неодговорно однесување на штета на граѓаните и државата, а неговите лаги се класична саботажа и обид за ...
сите 179 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во декември ќе бидат извршени две смртни казни во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: