Бугарија има рекордни 998 заразени од коронавирусот

2 копии

Српскиот кризен штаб за борба против коронавирусот на денешната седница донел одлука за засилување на контролата врз спроведувањето на анти-епидемиолошки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Овој пат не донесовме нови мерки, ниту ги заостривме постоечките, туку само инсистираме важечките мерки да се почитуваат и сите контроли да се спроведуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за здравство Михаил Мурашко е во самоизолација откако еден од членовите на неговото семејство бил позитивен на коронавирус. Веста е објавена ...
| | веќе видена | слични

Иако пред седницата на српскиот Кризен штаб беше најавено дека постои можност да се воведе задолжителен ПЦР тест за влез во Србија, сепак денеска не се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Вкупно хоспитализирани од Ковид-19 во цела држава има околу 500 пациенти. Само на Клиниката за инфективни болести во Скопје хоспитализирани се 108 лица, од кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сериозно е влошена епидемиолошката состојба во земјава со коронавирус, а речиси половина од заболените се од главниот град.Во Скопје во моментов активни се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 202 | | | веќе видена

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 486 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 141 | | | веќе видена

Синдикатот на полиција во Македонија од Владата и од министерот Оливер Спасовски бара да воведат додаток за вработените во полицијата за борба против ...
сите 28 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија има рекордни 998 заразени од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: