Писмо со закана за Пленковиќ: „Новичок е лек за предавниците“


4 копии
6 копии
6 копии

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска предупреди на сериозната состојба со коронавирусот во таа земја и повторно апелираше до граѓаните да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ рече дека воведувањето на полициски час, други ограничувачки мерки или ново „затворање над државата е последно средство ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Црногорската престолнина Подгорица за малку ја избегна мерката од понеделник да биде затворена, а по протестите на угостителите од целата земја поради одлуката ...
| | веќе видена | слични

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од утре ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини. Стапката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Хрватската полиција објави снимка од нападот кој се случи во понеделникот на плоштадот Свети Марко во Загреб, за кој постојат сомнежи дека бил насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 363 | | | веќе видена

Најдолгогодишниот пратеник во Македонија, Амди Бајрам, и покрај препораките на МЗ, денеска ќе биде погребан на гробиштата во Бутел. Како што информираат блиски ...
сите 174 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 518 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 256 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 232 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Писмо со закана за Пленковиќ: „Новичок е лек за предавниците“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: