Првпат по 70 години во САД ќе биде егзекутирана жена

12 копии
4 копии

Лиза Монгомери во 2004 година задавила трудница во осми месец од Мисури, потоа со нож ја расекла, го извадила и украла бебето, па избегала, а потоа се обидела ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за правда објави листа со предвидени смртни што ќе бидат извршени до крајот на годината. Во неа е заведена и Лиза Монтгомери, првата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 503 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 203 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првпат по 70 години во САД ќе биде егзекутирана жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: