„Morgan Stanley“ објави раст на профитот од 26% по силниот квартал во трговијата

3 копии
2 копии

Македонија се соочува со најдлабока рецесија во изминатите две децении, со влијание врз сите сектори на економијата, откако ковид-19 пандемијата силно ја ...
| | веќе видена | слични

Светска банка прогнозира дека македонската економија годинава ќе падне за 4,1%, а јавниот долг ќе надмине 61% од БДП. Во најновата прогноза на банката, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светска банка ја подобри прогнозата за економскиот пад на Западен Балкан во 2020 година од претходните 6,5 на 4,8 проценти. Според последниот Редовен економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Светска банка во последниот извештај предвидува земјава годинава да ја заврши до пад на БДП од 4,1 отсто, а за наредната и за 2022 година раст од 3,6, односно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 535 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 122 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Morgan Stanley“ објави раст на профитот од 26% по силниот квартал во трговијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: