(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем


3 копии
3 копии

Азербејџан е подготвен да ги прекине борбените дејства во Нагорно Карабах, но Ерменија мора да биде првата што ќе го фрли оружјето, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Исто така, тој зборувал за тоа колку била коректна кон него ерменската страна. Азербејџански воен заробеник признал дека против Ерменија, покрај единиците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не знаеме на што мисли американскиот претседател Доналд Трамп кога зборува за напредок по прашањето за Карабах, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД Доналд Трамп вели дека учествува во преговорите за Нагорно Карабах, но не открил многу детали. „Трамп изјави дека учествува во посредување ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска куќа одлучи да нема меѓународни фудбалски натпревари во Ерменија и Азербејџан поради конфликтот меѓу двете држави. Поради воените акции во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Властите во Индија денеска повторно го отворија познатиот храм Таџ Махал и повеќе други знаменитости, за посета. Тоа, откако бројот новозаразени со ...
сите 495 | | | веќе видена

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските објекти, продавниците за ...
сите 229 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 81 | | | веќе видена

Денес не стигнавме на барикадите пред МНР, но затоа денес сме на барикадите во сала Борис Трајковски во Собранието на Република Македонија во одбрана на ...
сите 424 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 189 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: