Агуеро се врати на теренот по долга пауза, но доби безброј критики за реакцијата кон линиската судијка (Видео)


Кун Агуеро после долга пауза се врати на терените и експресно се најде во стартната постава на Пеп Гвардиола, играјќи дури 65 минути во дерби пресметката со ...
| | веќе видена | слични

Порто поведе на вчерашното гостување во Манчестер, но по водстото од 0:1, прими три гола до крајот на натпреварот и така фаворизираниот Сити ги освои првите ...
| | веќе видена | слични

Порто загуби на гостувањето кај Манчестер Сити со 3:1 во 1. коло на Лигата на шампионите. Португалците поведоа меѓутоа потоа примија три гола и изгубија. ...
| | веќе видена | слични

Во отсуство на Фернандињо и Де Брујне во стартната постава, капитенската лента во Манчестер Сити ја презема Рахим Стерлинг, кој изминатава вечер во неколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пеп Гвардиола се соочува со огромни проблеми поради честите повреди во тимот откако Нејтан Аке и Фернандињо се приклучија на долгата листа на повредени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден. Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 1069 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 503 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 203 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агуеро се врати на теренот по долга пауза, но доби безброј критики за реакцијата кон линиската судијка (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: