Повредата на Ван Дајк во судирот со Пикфорд


Холандскиот фудбалски репрезентативец, Жоржињо Вајналдум остро го критикуваше голманот на Евертон, Џордан Пикфорд за невнимателниот старт против Вирџил ван ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јирген Клоп се соочува со големи проблеми во дефанзивата откако до крајот на сезоната го загуби својот најдобар стопер, Вирџил Ван Дајк. Холанѓанецот се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Ливерпул славеше минимална победа (0:1) на гостувањето во Амстердам кај Ајакс во воведниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. Освен ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул со победа ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. Славеше на незгодното гостување кај Ајакс со 1:0. Победата беше обезбедена со автоголот на ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул на стартот од Лигата на шампионите славеше на гостувањето против Ајакс со 0-1. За натпреварот во Амстердам, менаџерот Јирген Клоп во името на Фабињо, ...
| | веќе видена | слични

На англискиот гигант Ливерпул доволно му беше еднаш да се израдува на погодок, за да стигне до трите бода од гостувањето во Амстердам против Ајакс. Домаќините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул долго време ќе биде без Вирџил Ван Дајк, а за натпреварот со Ајакс Клоп се најде во големи проблеми и мораше да импровизира. Против холандскиот тим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 486 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 394 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 202 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредата на Ван Дајк во судирот со Пикфорд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: