(Видео) Во Кина започна вакцинирање против коронавирусот, луѓето чекаат во редови


Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Фармацевтската компанија „Астра Зенека“ ќе продолжи со клиничките испитувања на својата експериментална вакцина против Ковид-19 во САД, откако доби одобрение ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцината против ковид-19 на компанијата „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд правилно ги следи програмираните генетски упатства за успешно создавање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиничките испитувања за експерименталната вакцина против Ковид-19, развиена од компанијата „АстраЗенека“ со британскиот универзитет во Оксфорд, продолжија во ...
| | веќе видена | слични

Руски научници први развија вакцина против ковид, а во моментов работат на уште помоќна што ќе обезбеди заштита и од корона и од грип. Рускиот државен научен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако научниците во Кина го предадоа редоследот на геномот на коронавирус на 21 јануари, нивните колеги ширум светот започнаа да работат на вакцината. Првиот ...
| | веќе видена | слични

„АстраЗенека“, компанија која соработува со истражувачите од Оксфорд, се смета за предводник во трката за развој на вакцина против коронавирусот. Нивниот ...
| | веќе видена | слични

Пет руски компании активно ќе работат на подготовките за производство на вакцината против коронавирусот "Sputnik V", изјави шефот на рускиот Фонд за директни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Во Кина започна вакцинирање против коронавирусот, луѓето чекаат во редови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: