Ќе има ли нови мерки од понеделник? Рекорд на нови заразени од ковид-19!


„Утрово, на Комисијата за заразни болести разговаравме за дополнителен пакет рестриктивни мерки кои по евалуацијата на состојбата во следните денови, доколку ...
| | веќе видена | слични

Местото на административците е во канцеларија, а не дома. Граѓаните револтирани од новата одлука на владата, дел од администрацијата да работи од дома-онлајн. ...
| | веќе видена | слични

Итно да се донесат мерки со кои родителите на деца со посебни потреби, посебно оние од приватниот сектор да бидат ослободени од работа, бараат од штипското ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти до ...
| | веќе видена | слични

 Ова се дел од препораките на Комисијата за заразни болести со цел заштита од Ковид-19, кои Владата вчера ги усвои и истите веднаш стапија на сила. Сите ...
| | веќе видена | слични

Од денеска нема да работи ништо по 23 часот, освен оние што вршат испорака, а ќе се ограничи и капацитетот на патници во возилата на јавниот превоз на 50% од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 486 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 394 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 202 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 121 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли нови мерки од понеделник? Рекорд на нови заразени од ковид-19!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: