Миовски со вториот гол сезонава ја најави победата на МТК… (ВИДЕО)


Денес во рамките од натпреварите во Купот на Македонија Академија Пандев го елиминираше Вардар со победа од 1:0. Голот на одлука го постигна младиот стопер ...
| | веќе видена | слични

Ова попладне се одиграа осминафиналните натпревари во најмасовното фудбалско натпреварување во Македонија, по што ги дознавме патниците во четвртфиналето во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативен голман од Арсенал е на позајмица во Шрусбери таун кој настапува во првата англиска лига, или трета по квалитет во таа земја, после ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец, Дени Илиев го имаше своето деби за тимот на Шрусбери Таун во кој ќе игра до јануари како позајмен фудбалер. Илиев веднаш се најде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 394 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 202 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 121 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миовски со вториот гол сезонава ја најави победата на МТК… (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: