Едно време по 50 нови болни дневно имаше во цело Скопје, а сега само во Аеродром - како толку се прошири вирусот


Само во Аеродром имало за едно деноноќие 49 нови зболени од Ковид 19. Со најновиот огромен број на заразени оваа општина и натаму цврсто го држи неславниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
| | веќе видена | слични

Белгиската министерка за надворешни работи, Софи Вилмес, во четвртокот е примена на интезивно лекување од Covid-19, откако викендов беше позитивен нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во повеќе европски држави регистрирани се рекордни бројки на новозаразени со Ковид-19, додека во Франција и во Шпанија бројот на инфицирани се искачи над еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за здравство Михаил Мурашко е во самоизолација откако еден од членовите на неговото семејство бил позитивен на коронавирус. Веста е објавена ...
| | веќе видена | слични

Бугарија постави нови негативни рекорди во последните 24 часа во однос на Ковид-19. Здравствените власти во земјата објавија дека 1.472 лица се новозаразени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 370 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 305 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 142 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 471 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно време по 50 нови болни дневно имаше во цело Скопје, а сега само во Аеродром - како толку се прошири вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: