Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)


„Граѓаните" по седми пат во низа го совладаа Арсенал во Премиерлигата, вечерва Рахим Стерлинг донесе победа од 1-0.„Топчиите“ никако да стават крај на лошата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер Сити во саботата остварија минимална победа против Арсенал предводен од Микел Артета од клупата. Артета работеше долго како ...
| | веќе видена | слични

Договорот на Серхио Агуеро со Манчестер Сити истекува на крајот на сезоната, па големото прашање е дали тој ќе остане во клубот. Не затоа што тој не би сакал, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на стручниот штаб на „Граѓаните“ не се сомнева во квалитетите на 32 годишниот напаѓач, меѓутоа вели дека сите во клубот мораат да вложат труд за да ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро по подолг период надвор од терените поради повреда се врати на средбата против Арсенал и со еден потег го привлече ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Манчестер Сити славеше минимална победа од 1:0 во вчерашниот дерби натпревар против тимот на Арсенал задржувајќи ги трите бодови на „Итихад“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 269 | | | веќе видена

На денешната седница на владата треба расправа за воведување на новите мерки на Комисијата за заразни болести, сите економски оператори да работат до 23 ...
сите 509 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 80 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 73 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена

Неексплодирана граната од Првата светска војна вчера била пронајдена во битолското село Лопатица. Според информациите на МВР, вчера во СВР Битола, Д.П. од село ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Сити ја продолжи серијата, Стерлинг му пресуди на Арсенал (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: