„На сцена“ – самостојна изложба на Глигор Кондовски

2 копии
2 копии

Самостојната изложба на Филип Велковски на која ќе бидат презентирани циклус на слики со наслов „Идиоми“ ќе се отвори денес во КСП Центар „Јадро“. Оваа изложба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Домот на култура „Кочо Рацин“ синоќа беше отворена хуманитарната изложба „Душата мисли во слики“ во рамки на Националните денови на мултиплекс склероза. Ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 164 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 123 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„На сцена“ – самостојна изложба на Глигор Кондовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: