Mицкоски бара да го слушне Власта, а прашање е дали го „слуша“ и опозицијата


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини власта дека не ги консултирала за анти-ковид мерките. Тој е на ставот дека не може власта да бара поддршка ...
| | веќе видена | слични

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вчера кажа дека ги осудува свадбите на градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ на Косово и на внуката на ...
| | веќе видена | слични

Со српско знаме и со гости од Македонија и Србија викендов во манастирот Грачаница на Косово се ожени градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ (ЛИНК ТУКА). ...
| | веќе видена | слични

Голема „прашина“ дигна во јавноста свадбата на актуелниот градоначалник на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој викендов „заплива во брачните води“. Откако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имавме минимален број на гости на нашата свадбена веселба, рече градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ откако денеска актуелниот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, реагираше откако денеска министерот за здравство Венко Филипче рече дека го осудува собирањето на свадбата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кога од граѓаните бараме да се почитуваат мерките ние самите треба да сме првите коишто тоа го правиме со сопствен пример, порача министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ вчера се венчаше со неговата избраничка Јелена Брауновиќ, наставничка во скопското основното училиште „Киро Глигоров ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 188 | | | веќе видена

Новите мерки во борбата против коронавирусот денеска ќе се најдат на седници на Владата и на Собранието.Владата треба да расправа за воведување на следните ...
сите 383 | | | веќе видена

За половина од месец октомври Битола доби сто нови случаи со коронавирус. Ако на крајот на септември бројот на лица кај кои болеста беше во тек изнесуваше 37, ...
сите 223 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 444 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 147 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mицкоски бара да го слушне Власта, а прашање е дали го „слуша“ и опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: