Брунбауер: Бугарите на тема „Македонија“ прават од мува слон

2 копии

Не е во прашање само Гоце Делчев, не се ниту само учебниците во историја. Во опасност се ставени основните постулати на македонската држава, нација и постоење. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако Македонците и ние, Бугарите, сме различни народи, секако дека меѓу нас на овие балкански простори ќе имало војна, како што имало бугарско-турски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот бугарски амбасадор во Македонија, Александар Јорданов (2001-2005), сега е пратеник во Европскиот парламент од Сојузот на демократски сили, се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски амбасадор во Македонија, Александар Јорданов, кој беше на таа позиција од 2001 до 2005 година, сега е пратеник во Европскиот парламент, а ...
| | веќе видена | слични

Господине Заев, бидејќи сте очигледен вљубеник во хеленската култура, дури и припадници на други култури и личности (како во случајов античките Македонци) ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 185 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 180 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 444 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 147 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брунбауер: Бугарите на тема „Македонија“ прават од мува слон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: