Заев: Загубата на Трајче Нешковски е загуба и за нашата држава, за македонското здравство

2 копии

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почина Сашо Михајловски – Сале синдикален лидер во телевизијата Алфа. Денеска колеги од телевизијата се простуваат од Сале во емотивни објави на социјалните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, на комеморативна седница, оддадовме почит за прерано починатиот другар Трајче Нешковски и изразивме сочувство до семејството и блиските пријатели, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денеска, на комеморативна седница, оддадовме почит за прерано починатиот другар Трајче Нешковски и изразивме сочувство до семејството и блиските пријатели. Со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Загубата на Трајче Нешковски е загуба и за нашата држава, за македонското здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: