„На сцена“ – самостојна изложба на Глигор Кондовски

4 копии
2 копии

Во Домот на култура „Кочо Рацин“ синоќа беше отворена хуманитарната изложба „Душата мисли во слики“ во рамки на Националните денови на мултиплекс склероза.Ја ...
| | веќе видена | слични

Националното здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза ве известува дека во текот на месец октомври, втора година по ред ги одбележува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во галеријата на Младинскиот културен центар на 22 октомври (четврток) од 20 часот ќе биде отворена изложбата на Давор Кешќец и Стефан Младеновски. Ова е нивна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата ...
сите 443 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 289 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 86 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 90 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 110 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„На сцена“ – самостојна изложба на Глигор Кондовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: