Хрватска: Објавена снимка од нападот врз полицајците пред Владата


2 копии
3 копии
9 копии

Хрватската полиција објави снимка од нападот кој се случи во понеделникот на плоштадот Свети Марко во Загреб, за кој постојат сомнежи дека бил насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска, по терористичкиот напад на плоштадот Св. Марко во Загреб, полицијата почнала да спроведува посебни мерки за заштита на премиерот и претседателот. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Хрватскиот премиер и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ вчера во седиштето на партијата добил писмо со бел прав и закани со смрт, јави денеска РТЛ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Хрватскиот премиер на владина седница изјави дека пукањето на плоштадот Свети Марко во Загреб, во кое полицаец беше сериозно ранет во понеделникот, има и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пукањето на загрепскиот Плоштад Свети Марко, при што полицаец беше сериозно ранет, а двајца други беа загрозени, повторно го покрена прашањето за чување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ден по пукањето во кое еден полицаец беше сериозно повреден, а напаѓачот изврши самоубиство, утринава беше блокиран загрепскиот Марков плоштад, каде што се ...
| | веќе видена | слични

Хрватската полиција изврши претрес во куќата на Даниел Безук, кој рани полицаец со неколку куршуми пред влезот во владината зграда на плоштадот Свети Марко во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Германија во последните 24 часа се регистрирани 6.868 нови случаи на коронавирус, а 47 лица починаа, објави Институтот „Роберт Кох“.Вкупно 373.167 лица се ...
сите 851 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 154 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 81 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска: Објавена снимка од нападот врз полицајците пред Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: