Стружанецот Клечкароски и неговиот чоколаден и кремаст свет

Додека целиот свет се соочи со принудниот карантин поради пандемијата на коронавирусот, овој дедо цели 23 години живее изолиран од сите грижи во светот… ...
| | веќе видена | слични

Стружанецот Пеце Клечкароски јаткастите плодови и семките од сопствената градина ги претвора во вкусни намази. Пред шест години дошол до идеја, музиката да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека од вчера се сместуваат пациенти во модуларната болница до Клиниката за инфективни болести и фебрилни ...
сите 582 | | | веќе видена

Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ...
сите 306 | | | веќе видена

Никола Димитров на видео-конференциска средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава порача дека усвојувањето на преговарачката рамка и одржување ...
сите 580 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 90 | | | веќе видена

Сезонските работници според истражувањата најмногу трпат нивниот труд да биде непријавен и да бидат дел од неформалната економија. Проблемите со ограничувањата ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли – не сака преговори за Законот за заразни болести. Но ВМРО-ДПМНЕ ќе бара да се формира специјална комисија за справување со ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стружанецот Клечкароски и неговиот чоколаден и кремаст свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: