Заев: Делата ги насочивме кон намалување на стапката на сиромаштија


Граѓаните најдобро знаат дека не само зборот, туку и делата за искоренување на сиромаштијата се нашиот секојдневен мотив. Ова во порака на Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На овој настан, свое воведно обраќање имаше претседателката на МППС Билјана Дуковска, а во дискусијата беа вклучени учесници од владиниот и невладиниот сектор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работата зазема огромен дел од нашето време во текот на нашите животи како возрасни луѓе. Но, Норвешка нуди придобивки и поволности што на граѓаните им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 992 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 229 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 155 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Делата ги насочивме кон намалување на стапката на сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: