Ограбена црквата Свети Мина во Тетовско

18 копии

Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за општ и насилен криминал во соработка со СВР Велес по наредба на судија на претходна постапка од Основен суд Велес ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот гастарбајтер, Ѓоре Петрески од Ореше, познат во јавноста како нарачател на „мистериозното“ убиство на Лазо Милошевски пред 15 години во селото е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
4 копии
7 копии

Единица за економски и компјутерски криминал до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Т.П. (57) од Скопје, поради ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал вчера поднесе кривична пријава против Ф.М. од Скопје, за постоење основано сомнение дека пријавениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбена црквата Свети Мина во Тетовско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: