Мицкоски повика на лидерска средба


Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
| | веќе видена | слични

Во последното издание на емисијата „Заспиј ако можеш“ Петар Атанасов, поранешен заменик министер за образование во Владата на Зоран Заев анализираше дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Петар Атанасов, поранешен заменик министер за образование во Владата на Зоран Заев. Тој при своето гостување ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ги напаѓа столбовите на македонскиот национален идентитет, најекстремно се напаѓа столбот на Гоце Делчев и Илинденското Востание, ако се нападне тој ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот заменик министер за образование во Владата на Зоран Заев, Петар Атанасов, во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со Договорот за пријателство и соработка со Бугарија добиваме потврда дека сме посебен народ и го добиваме јазикот во формулација која сега исто така создава ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот заменик-министер за образование од СДСМ, Петар Атанасов, во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ го објаснува својот крик до власта „со кој ...
| | веќе видена | слични

Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од мешовитата комисија со Македонија за историски и за образовни прашања, предупредува дека, ако западниот сосед влезе во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 536 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 148 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски повика на лидерска средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: