Јанчев очекува граничниот премин Пулевац кон Грција да биде комплетен за 2-3 години

Интензивни се разговорите и со Република Грција и со нашата Влада. Наредната година ќе се стави комплетниот проект за изградба на заобиколницата, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Средствата за регионален развој за осумте плански региони нема да се намалат во Буџетот за 2021 година. Тоа е според првичните проекции и информации од ...
| | веќе видена | слични

Каварадци, по неколку инфраструктурни проекти, се сцврте и кон малдите. Денес кавадарчани отвоприја и скетјт парк како проект на општината Кавадарци со помош ...
| | веќе видена | слични

-Денеска на наше задоволство со подршка на министерството за локана самоуправа, швајцарската амбасада и општина Кавадарци , во Спортскиот  комплекс Јасмин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има интензивни разговори околу новиот граничен премин Пулевац кон соседна Грција, кој е најавен за изградба во општина Кавадарци. Оваа информација денеска за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 662 | | | веќе видена

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 459 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 422 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанчев очекува граничниот премин Пулевац кон Грција да биде комплетен за 2-3 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: