Приведени тројца крадци

По преземени мерки и активности, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го приведоа А.Ј.(21) од Скопје поради сомнение за сторени две кривични дела „тешка ...
| | веќе видена | слични

Четворица се приведени за производство и продажба на марихуана, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Полициски службеници од Одделот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
11 копии
4 копии
5 копии

Две лица се приведени во населба Синѓелиќ откако кај нив биле пронајдени пиштоли и куршуми, информира МВР.„Полициски службеници од Одделот за криминалистичка ...
| | веќе видена | слични

На 20 октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја. Полицијата извршила увид на местото, при ...
| | веќе видена | слични

На 20.10.2020 во 20.30 часот во Скопје на ул.„Ѓорче Петров“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(26) од с.Кондово, не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 371 | | | веќе видена

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 1090 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 305 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 120 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 142 | | | веќе видена

Левица денеска со двајцата пратеници Димитар Апасиев и Ворис Крмов до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на ...
сите 424 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени тројца крадци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: