Кина почнува масовна дистрибуција на експериментална вакцина во источниот дел на Цзјасин


Кина е во трка да најде вакцина, а Пекинг дава смели предвидувања дека ќе добие ефективен лек пред крајот на годинава. Двојна доза од експериментална вакцина ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Фармацевтската компанија „Астра Зенека“ ќе продолжи со клиничките испитувања на својата експериментална вакцина против Ковид-19 во САД, откако доби одобрение ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцината против ковид-19 на компанијата „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд правилно ги следи програмираните генетски упатства за успешно создавање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиничките испитувања за експерименталната вакцина против Ковид-19, развиена од компанијата „АстраЗенека“ со британскиот универзитет во Оксфорд, продолжија во ...
| | веќе видена | слични

Руски научници први развија вакцина против ковид, а во моментов работат на уште помоќна што ќе обезбеди заштита и од корона и од грип. Рускиот државен научен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако научниците во Кина го предадоа редоследот на геномот на коронавирус на 21 јануари, нивните колеги ширум светот започнаа да работат на вакцината. Првиот ...
| | веќе видена | слични

„АстраЗенека“, компанија која соработува со истражувачите од Оксфорд, се смета за предводник во трката за развој на вакцина против коронавирусот. Нивниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 362 | | | веќе видена

Лионел Меси на денешниот меч на кој Барселона славеше со 4:0, постигна гол кој на посебен начин го посвети на неговиот идол, Диего Армандо Марадона, кој почина ...
сите 297 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 174 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина почнува масовна дистрибуција на експериментална вакцина во источниот дел на Цзјасин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: