ДОКАЗ ДЕКА БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИ: На пациент од Струмица му се дава медицинска помош пред болничката врата (ВИДЕО)


За тоа колку се преполни болничките капацитети, доволно говори едно видео кои редакцкиите на Фактор и Хаштаг го добиле од читател од Струмица.Според неговите ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно се бележат двоцифрени бројки на заразени во Струмица.Според последните епидемиолошки анализи, новозаболени се повозрасни струмичани како резултат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Болничките капацитети во струмичката болница се проширени и на располагање се 100 кревети за пациенти заразени од Ковид-19. Министерот за здравство денес од ...
| | веќе видена | слични

Таму заедно со директорите и вработените разговараа за предизвиците кои произлегуваат од зголемениот наплив на пациенти заболени од ковид-19. Во изјава за ...
| | веќе видена | слични

Првиот спрат од новото болничко крило на Струмичката болница ќе стане ковид-центар за третман и лекување на пациентите со ковид-19 во регионот, најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 545 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 326 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 174 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОКАЗ ДЕКА БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИ: На пациент од Струмица му се дава медицинска помош пред болничката врата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: