Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да достават жалби до РКЕ

9 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до РКЕ доколку ...
| | веќе видена | слични

Со реакција на гостувањето на претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски во емисијата Студио 10, се јави и компанијата БЕГ. - Во целост ги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наспорти пандемија со ковид 19, уште еден проблем ги мачи граѓаните - се жалат дека немаат парно Претседателот на регулаторната комисија за енергетика Марко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

11 поплаки од граѓани стигнале до Регулаторната комисија за ладни радијатори. И по почетокот на грејната сезона се уште немаат парно греење. Поплаки од граѓани ...
| | веќе видена | слични

Претставките каде граѓани се жалат на нереално високите сметки за струја, односно кај кои е фактурирана нереална потрошувачка ќе бидат приоритено разгледани од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 418 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 304 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да достават жалби до РКЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: