Костовски по кривичната од Народна банака: Стечајот на Еуростандард е злостор од криминогени структури


По кривичната пријава на Народна банка против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка, Трифун Костовски, еден од сопствениците на банката соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук напиша дека по иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ наскоро во Собранието ќе се расправа за пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за одржување надзорна расправа за случајот „Еуростандард банка“. За иницијативата насловена како ...
| | веќе видена | слични

Ќе го чешлаат ли пратениците во Собранието работењето на Еуростандард банка во стечај на бизнисменот Трифун Костовски и на неговиот син Коста. Тоа го бара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Николче Петковски, долгогодишен директор на Еуростандард банка, одработувал за себе и за политички партии, а големи средства од банката се одлевале во во ...
| | веќе видена | слични

Кои се струмичките компании каде наводно биле одлевани пари од Еуростандард банката на бизнисменот Трифун Костовски, на која Народна банка и ја одзеде ...
| | веќе видена | слични

Во врска со настапот на г. Трифун Костовски, еден од доминантните сопственици на „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во стечај, во емисијата „Студио 10“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на пропадната Еуростандард банка, во емисијата „Студио 10“ на „ТВ 24“ изјави дека долгогодишниот директор на ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на сега веќе пропаднатата Еуристандард банка излезе со нови обвинувања и шокантни тврдења за тоа каде завршувале парите од кредитите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 254 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 133 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 84 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 90 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски по кривичната од Народна банака: Стечајот на Еуростандард е злостор од криминогени структури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: