Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени


Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално ...
| | веќе видена | слични

Иран денес соопшти дека безбедноста на нивните граѓани е црвената линија, откако заталкани проектили го погодија подрачјето на Иран како резултат на тековниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерменија и Азербејџан во саботата објавија дека постигнале нов договор за прекин на огнот, една недела по првичниот неуспешен прекин договорен во Москва – но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред два века, руските цареви гордо објавиле дека ги „ослободиле“ Ерменците од рацете на османлиска Турција и Иран. Веднаш по Втората светска војна, советскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Излјадници Ерменци излегоа на протест во францускиот главен град против операцијата на Азербејџанво Нагорно Карабах, пренесува „Дејли сабах“.Припадници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, соопшти дека азербејџанската Армија ослободила уште 13 села на округот Џебраил од окупацијата на Ерменија, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги повика конфликтните страни во Карабах и другите меѓународни играчи да престанат со нивната потпалувачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новите мерки во борбата против коронавирусот денеска ќе се најдат на седници на Владата и на Собранието.Владата треба да расправа за воведување на следните ...
сите 353 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 184 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 445 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 80 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: