Реконструирани пумптните станици во Трпејца и Љубаништа

2 копии
6 копии

ЈП „Водовод и канализација" – Скопје соопшти дека врз основа на резултатите од контролата на водата за пиење во град Скопје направена од 13 до 16 октомври, ...
| | веќе видена | слични

– Секторот за санитарна контрола во периодот од 13.10.2020 до 16.10.2020 зема 155 примероци за физичко-хемиска и 155 примероци за микробиолошка анализа на вода ...
| | веќе видена | слични

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 500 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 164 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реконструирани пумптните станици во Трпејца и Љубаништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: