Бислимоски: Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да поднесат приговор

20 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до РКЕ доколку добиените сметките за електрична ...
| | веќе видена | слични

Со реакција на гостувањето на претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски во емисијата Студио 10, се јави и компанијата БЕГ. - Во целост ги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наспорти пандемија со ковид 19, уште еден проблем ги мачи граѓаните - се жалат дека немаат парно Претседателот на регулаторната комисија за енергетика Марко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

11 поплаки од граѓани стигнале до Регулаторната комисија за ладни радијатори. И по почетокот на грејната сезона се уште немаат парно греење. Поплаки од граѓани ...
| | веќе видена | слични

Претставките каде граѓани се жалат на нереално високите сметки за струја, односно кај кои е фактурирана нереална потрошувачка ќе бидат приоритено разгледани од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои добиле високи сметки за струја можат да поднесат приговор до Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Од Регулаторна велат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 545 | | | веќе видена

Владата синоќа објави дека „полицискиот час“ и ограничувањето на работното време во кафулињата и рестораните ќе бидат укинати вечерва на полноќ. Во додатокот ...
сите 224 | | | веќе видена

Иако проблемот со Бугарија и Северна Македонија не е единствен феномен во Европа, односот на Македонците кон Бугарите е единствен, рече Иван Илчев, експерт на ...
сите 451 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 189 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да поднесат приговор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: