БГНЕС: Скопје го испраќа Георгиевски во објаснувачка мисија во Бугарија


Клучна порака за ден на ВМРО! Гоце Делчев во едно писмо напишал “што да правиме кога сите сме си Болгари” и тоа значело дека бил етнички Бугарин?!? Гоце Делчев ...
| | веќе видена | слични

1 Да не претерува малку Заев со она „нашите браќа и пријатели од Бугарија“? Така ли е напишано во Договорот за добрососедство? Дека ние треба нив да ги викаме ...
| | веќе видена | слични

Љубчо Георгиевски во интервју за бугарски „Бгнес“ ги пофали премиерот Зоран Заев и претседателот на државата Стево Пендаровски за, како што вели, храбрите ...
| | веќе видена | слични

Албанските историчари синоќа во емисијата Клик Плус дебатираа за спорот меѓу Северна Македонија и Бугарија. Музафер Бислими изрази сомнеж дека комисиите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иван Илчев, член на бугарскиот дел од мешовитата комисија со Македонија за историски и за образовни прашања, контра реториката на премиерот Бојко Борисов за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарските и македонските историчари мора да пронајдат решение кое навистина ќе се одрази на образовниот програм, сметан Иван Илчев, член на Бугарската ...
| | веќе видена | слични

Во последното издание на емисијата „Заспиј ако можеш“ Петар Атанасов, поранешен заменик министер за образование во Владата на Зоран Заев анализираше дека ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов е спремен да испрати инженерски полк за да ги отстрани спомениците и спомен-плочите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 410 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 217 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 85 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БГНЕС: Скопје го испраќа Георгиевски во објаснувачка мисија во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: