Од над 20 луѓе на состанок на ВМРО-ДПМНЕ, ниту половината не носат маски

Мајтап по социјалните мрежи на сметка на министерот Филипче во врска со фотографиите од свадбата на градоначалникот на Центар, Саша Богданпвиќ на Косово. На ...
| | веќе видена | слични

Откако Министерот за здравство Венко Филипче објави од него фотографија дека на партиски состанок на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со многумина други сопартијци не носи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче одговори со фотографија на барањето на ВМРО ДПМНЕ тој да си поднесе оставка од функцијата заради ситуацијата со Ковид 19. ...
| | веќе видена | слични

-Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот, е содржината на твитот на Филипче која стои над фотографија на која е претседателот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот профил на Твитер објави фотографија од членови на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографијата на која наводно е настаната на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство доктор Венко Филипче на својот Твитер профил објави фотографија на која тврди дека се наоѓаат членови на ВМРО ДПМНЕ, а на која е ...
| | веќе видена | слични

Откако партијата речиси секојдневно го прозива за лошо снаоѓање во справувањето со коронавирусот, м инистерот за здравство Венко Филипче синоќа објави ...
| | веќе видена | слични

Во обид да прикаже дека ВМРО-ДПМНЕ не е одговорна партија во однос на коронавирусот министерот за здравство објави фотографија од состанок на кој се наоѓа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од над 20 луѓе на состанок на ВМРО-ДПМНЕ, ниту половината не носат маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: