Ванчо Марковски е новиот прв човек на Комората на извршители

2 копии
3 копии

Професор д-р Мишко Ралев, архиект и декан на Факултетот за архитектура и дизајн при Универзитетот „Американ Колеџ“ во Скопје, е избран за нов претседател на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера, на 21.10.2020 година(среда) се одржа изборното Собрание на Асоцијација на Архитекти на Македонија(ААМ), на кое беше избрано ново раководство.Согласно ...
| | веќе видена | слични

Архитектот и професор Мишко Ралев е нов претседател на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ). Ралев, кој е професор на Факултетот за архитектура на ...
| | веќе видена | слични

Архитектот и професор Мишко Ралев е нов претседател на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ). П роф. д-р Мишко Ралев, декан на Факултетот за ...
| | веќе видена | слични

Новото раководство на Комората на извршители демантира дека поранешниот претседател Зоран Димов не се кандидирал на последното Собрание за избор на нов прв ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 566 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ванчо Марковски е новиот прв човек на Комората на извршители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: