Норвешкиот суверен фонд порасна за 44 милијарди долари во третиот квартал

6 копии

Државите од Западен Балкан ќе доживеат вистински пад на бруто домашниот производ (БДП) од 4,8 проценти во 2020 година поради пандемијата на коронавирусот, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Светската банка, нема потреба од загриженост за зголемувањето на јавниот долг во Македонија. Иако велат, тој за една година се зголемил за 10 до 11 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните проекции на Светска банка, Црна Гора ќе има најсилна рецесија во регионот на Западен Балкан, проценета на 12,4 проценти, што ќе резултира со ...
| | веќе видена | слични

Пад на македонската економија од 4,1 насто до крајот на годинава, јавен долг над 60 проценти – проектира Светската банка. Земјава се соочува со најдлабока ...
| | веќе видена | слични

 Во последниот извештај велат дека земјава ја живее најголемата рецесија до сега,Корона кризата се зголемила невработеноста и сиромаштијата, но владините мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 410 | | | веќе видена

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
сите 416 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 192 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 38 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 171 | | | веќе видена

М На денешната седница Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да го одобри Општиот протокол за организирање на спортски натпревари во ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешкиот суверен фонд порасна за 44 милијарди долари во третиот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: