„Rimac“ создава 2.300 работни места

Владата на канадскиот премиер Џастин Трудо и провинцијата Онтарио најавија инвестиција од 295 милиони канадски долари (223 милиони американски долари) во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче по деветтата седница на Советот за безбедност за актуелната ситуација со пандемијата на Kовид-19 во земјава, на ...
сите 453 | | | веќе видена

Задолжителното носење маски на отворено се уште не е стапено на сила. За Измените на Законот за заштита од заразни болести го чекаат потписот на претседателот ...
сите 407 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 420 | | | веќе видена

Нови рекордни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со ...
сите 417 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска потврди дека неговиот владин колега и сопартиец, Оливер Спасовски, е хоспитализиран на Инфективната клиника во ...
сите 189 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 110 | | | веќе видена

76 ГОДИНИ „НОВА МАКЕДОНИЈА“ Седумдесет и шест години не се јубилеј на некој настан, но секако дека може да бидат повод за опсервација, анализа и оцена. Овој 29 ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Rimac“ создава 2.300 работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: