Трамп не препорачува повторно затворање на САД

Повеќето од половина од малите и средни бизниси во Европа велат дека следната година се соочуваат со ризик од банкрот доколку не се зголемат нивните приходи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светска банка ја подобри прогнозата за економскиот пад на Западен Балкан во 2020 година од претходните 6,5 на 4,8 проценти. Според последниот Редовен економски ...
| | веќе видена | слични

Кредитите на британската влада во првата половина од фискалната година беа повеќе од шест пати повисоки отколку пред пандемијата со Ковид-19, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на сенатското мнозинство Мич Меконел се заложи дека ќе стави на гласање во Сенатот каков било закон одобрен од претседателот Трамп Белата куќа и ...
| | веќе видена | слични

Денес истекува крајниот рок за усогласување на двете страни пред изборите во ноември Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси рече дека има напредок во ...
| | веќе видена | слични

Во писмо до членовите на Претставничкиот дом, Пелоси изрази оптимизам за постигнување договор Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси денес се среќава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради масовната распределба на средствата од буџетот и послабата наплата на даноците, дефицитот во Соединетите држави достигна рекордни 3,1 трилиони долари ...
| | веќе видена | слични

Одделот за труд воведе обврска за американските работодавци да мора да им плаќаат на странските работници повисоки плати за 30 проценти Потегот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 71 | | | веќе видена

Бугарија се закани дека ќе го блокира патот на Северна Македонија кон членството во Европската унија, доколку не признае дека нејзиниот национален идентитет и ...
сите 349 | | | веќе видена

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека од ден за ден бројот на заболени и починати од Ковид-19 се зголемува, болниците се преполни ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, Само на територијата ...
сите 349 | | | веќе видена

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица од персоналот, за МИА потврди ...
сите 476 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп не препорачува повторно затворање на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: