„Кратер“ од 28 трилиони долари во светскиот БДП поради влијанието на короната

Годинешните податоци за Бруто домашниот производ (БДП) потсетуваат на Големата депресија од 30-тите години на минатиот век, според Меѓународниот монетарен фонд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Светската банка, нема потреба од загриженост за зголемувањето на јавниот долг во Македонија. Иако велат, тој за една година се зголемил за 10 до 11 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните проекции на Светска банка, Црна Гора ќе има најсилна рецесија во регионот на Западен Балкан, проценета на 12,4 проценти, што ќе резултира со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државите од Западен Балкан ќе доживеат вистински пад на бруто домашниот производ (БДП) од 4,8 проценти во 2020 година поради пандемијата на коронавирусот, а ...
| | веќе видена | слични

Пад на македонската економија од 4,1 насто до крајот на годинава, јавен долг над 60 проценти – проектира Светската банка. Земјава се соочува со најдлабока ...
| | веќе видена | слични

 Во последниот извештај велат дека земјава ја живее најголемата рецесија до сега,Корона кризата се зголемила невработеноста и сиромаштијата, но владините мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 459 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 134 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 89 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кратер“ од 28 трилиони долари во светскиот БДП поради влијанието на короната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: