Додека светот тоне во рецесија, богатиот државен фонд на секој Норвежанец заработи нови 8 илјади долари...

Норвешкиот стабилизациски фонд објави денес дека во третиот квартал е забележана заработка од 412 милијарди норвешки круни (44,31 милијарди долари), најмногу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Nestle“ ја зголеми прогнозата за раст на органската продажба на околу 3% до 2020-та година, откако објави подобар од очекуваниот пораст од 4,9% за третиот ...
| | веќе видена | слични

Кредитите на британската влада во првата половина од фискалната година беа повеќе од шест пати повисоки отколку пред пандемијата со Ковид-19, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

„Google“ преговара за купување канцелариски комплекс во Лондон за 800 милиони фунти (1 милијарда долари), што би било една од најголемите вакви зделки во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 220 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 86 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека светот тоне во рецесија, богатиот државен фонд на секој Норвежанец заработи нови 8 илјади долари...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: