Бројот на невработени во САД повторно се зголемува

10 копии

Тешките економски мерки поради вирусот ковид-19 може да значат дека повеќе од 500.000 луѓе во Романија ќе останат без работа, а над 300.000 компании ќе ...
| | веќе видена | слични

Одделот за труд воведе обврска за американските работодавци да мора да им плаќаат на странските работници повисоки плати за 30 проценти Потегот на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 10 милиони лица остануваат невработени низ државата, со стапка на невработеност од 6,8 проценти Речиси 900.000 американски работници побарале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 60 гласа „за” и 32 „воздржани” пратениците во Собранието вчера попладне ја изгласаа потребата од донесување на измени на Законот за заштита на населението ...
сите 159 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 139 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 324 | | | веќе видена

Државата оди напред! Едно општество за сите, и во добро, и во криза, секогаш, а од сега и уредено со нов Закон за спречување и заштита од дискриминација кој ...
сите 85 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на невработени во САД повторно се зголемува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: