Mасовна тепачка во прилепската населба Тризла, едно лице починало, а пукала и полицијата

Четириесет и двегодишник почина, а триесет и едногодишен маж е тешко повреден со остар предмет во масовна тепачка што се случила вчера во прилепската населба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две млади лица тешко повредени откако на автопатот Гостивар – Тетово,излетале со автомобилот надвор од патот „На 21.10.2020 во 15.20 часот било пријавено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 535 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 122 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mасовна тепачка во прилепската населба Тризла, едно лице починало, а пукала и полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: