Заев: Преговараме за инвестиции од три милијарди евра, поддржуваме уште 40 домашни инвестиции


Странските инвестиции продолжуваат во државата, преговараме за инвестиции вредни три милијарди евра, а Владата ќе поддржи уште 40 нови домашни инвестиции со ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони остварила приход од 6,5 милиони денари од издавање на парцелите под закуп на странските и домашните ...
| | веќе видена | слични

Мерките на Владата за поддршка на компаниите погодени од здравствено-економската криза предизвикана од пандемијата, како и плановите за работа на германските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретна со директорот на Делегацијата на германското стопанство на Северна Македонија, Патрик Мартенс.Тема на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германски компании се заинтересирани за отворање фабрики во земјава идната година, а оние што се веќе тука присутни, по КОВИД кризата планираат зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада треба да создаде попредвидливи услови за работа за да можат и компаниите да направат предвидливи инвестициски планови, оценуваат од ...
| | веќе видена | слични

Партик Мартенс, претседателот на Делегацијата на германското стопанство, кое ги застапува германските инвеститори во Македонија, ја повика Владата да „ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Инвестициите во инфраструктурата се најнеопходни и секогаш поздравувани од деловната заедница, бидејќи се од непроценливо значење за непречено извршување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Преговараме за инвестиции од три милијарди евра, поддржуваме уште 40 домашни инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: