Македонците најмногу туристички ваучери искористиле во струшкиот хотел „Инекс Дрим“

Охрид/Струга, 15. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Добитниците на ваучери за летување од по 6.000 денари, најмногу летувале во хотелот „Инекс Дрим“ во Струга. Според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поголем дел од хотелите во Охридско-струшкиот регион поради состојбата со пандемијата од коронавирусот ќе стават клуч на врата од декември до март. Во моментот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 992 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 227 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците најмногу туристички ваучери искористиле во струшкиот хотел „Инекс Дрим“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: