Фрлена бомба во ресторан во центарот на Белград


2 копии

Новосадската полиција уапсила маж кој е осомничен за фрлање експлозивна направа врз полициската станица во Србобран, јавуваат српските медиуми. Претходно беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Шарац (35 г.) припадникот на криминалната група „Пинк пантер“ кој во саботата попладне беше застрелан на паркинг во ТЦ Ушче во Нов Белград од ...
| | веќе видена | слични

Според последните информации објавени утрово, Александар Шарац, кој беше застрелан во главата вчера во 16 часот, е во сериозна состојба и е сместен во одделот ...
| | веќе видена | слични

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се ...
| | веќе видена | слични

По неофицијалните информации кои ги пренесоа српските медиуми за денешниот обид за ликвидација во гаража на ТЦ Ушче во Нов Белград дека по двата истрелани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој пат не усвоивме нови мерки, ниту ги заостривме постојните, туку само инсистираме да се почитуваат постоечките мерки и ригорозно да се спроведуваат сите ...
сите 486 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 394 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 202 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена „Работнички права за време на корона – Корона права”, во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрлена бомба во ресторан во центарот на Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: