Ангеловски: Покажавме дека Македонија никогаш не се предава


Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, во интервју за агенцијата Анадолу го коментираше успехот на нашата фудбалска ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска А репрезентација се наоѓа на една победа до пласман на наредното Европско првенство што би бил прв настап во нашата историја во сениорска ...
| | веќе видена | слични

Новинар на спортскиот канал ESPN открива дека сеуште не е сигурно дали американецот со македонско потекло Дени Мусовски кој е напаѓач на Лос Анџелес Галакси ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Даниел Мусовски, 24-годишниот напаѓач на Лос Анџелес, една од најдобрите екипи од американската лига МЛС, прифати да игра за македонската репрезентација и ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски: Покажавме дека Македонија никогаш не се предава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: