Откако ВМРО-ДПМНЕ истакна дека нема да гласа за вонредната состојба а власта нема 2/3 мнозинство, Пендаровски вели дека тоа е завршена работа

Претседателот Стево Пендаровски, во однос на потврдувањето на неговите одлуки за прогласување вонредна состојба од страна на Собранието, вели дека Уставот го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дафина Стојаноска, пратеник и заменик координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во своето утринско гостување во емисијата на Алфа телевизија говореше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот и заменик координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ Дафина Стојаноска во утринското гостување на Алфа ...
| | веќе видена | слични

Со барањето за одржување на собраниските седници онлајн, владејачката партија по којзнае којпат ја злоупотребува сериозната состојба со коронависрусот, изјави ...
| | веќе видена | слични

Утринава на утринска програма на Алфа телевизија гостуваше Дафина Стојаноска, пратеник и заменик координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција ...
| | веќе видена | слични

Утринава на утринска програма на Алфа телевизија гостуваше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. При своето гостување Стоилковски посочи дека откако ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ во емисијата „Бизнис поенти“ посочи дека мафијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема консензус за можноста Собранието да работи целосно или делумно „онлајн“. Парламентарното мнозинство бара измена на Деловникот за работа на Собранието со ...
| | веќе видена | слични

Парламентот не е компанија туку институција која работи согласно устав закони деловник и ние се наоѓаме во специфична ситуација. За да работиме онлајн треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако ВМРО-ДПМНЕ истакна дека нема да гласа за вонредната состојба а власта нема 2/3 мнозинство, Пендаровски вели дека тоа е завршена работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: