ВМРО-ДПМНЕ: Чекаме конкретен одговор од Заев што тој им има ветено на бугарските власти


Зоран Заев се што вети излажа. Зоран Заев велеше дека нема да го смени името и се колнеше во најмилото па видовме дека и името на државата, го смени и се ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ очигледно спрема терен за откажување од Гоце Делчев и историјата, а на тоа укажуваат сите последни чекори како од македонска така и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бугарија не бара промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме прашањата преку ...
| | веќе видена | слични

 Ова на брифинг со новинари во Брисел го кажала еврокомесарката за внатрешни работи  Илва Јохансон. Таа на допосниците им  потврди дека е во постојан контакт ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон, за МИА потврди дека е во контакт со бугарската влада за да се најде решение за блокада на договорот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Чекаме конкретен одговор од Заев што тој им има ветено на бугарските власти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: