Мехмедовиќ за тв 24: Доаѓањето на лекот ремдесивир кај нас значи унапредување на клиничкиот третман

Златке Мехмедовиќ од Кмисијата за здравство од СДСМ во 24 анализа рече дека состојбата со корона вирусот ќе биде стабилна до моментот дека нема да имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Митрополитот Амфилохие, кој се зарази со коронавирусот, доби лек „ремдесивир“, кој, според порталот ЦдМ, е недостапен за другите пациенти во Црна ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на заболени од коронавирусот, како и бројот на хоспитализации. Во болниците во земјава се лечат над 450 пациенти. Има ли земјава доволно лекови ...
| | веќе видена | слични

Д-р Дејан Глишовиќ беше дел од тимот од Чикаго, кој е заслужен за тестирање на ремдесивир, еден од лековите што се користат во третманот на коронавирусот. А ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпанската фармацевтска компанија „ФармаМар“ соопшти дека клиничкото испитување на лекот против рак „аплидин“ за лекување на возрасни пациенти со Ковид-19 било ...
| | веќе видена | слични

Лекот Ремдесивир останува во широка употреба меѓу земјите кои го порачаа и покрај тоа што новите студии го негираат како успешен во справувањето со ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Српската Влада на денешната седница усвои Заклучок за согласност за добивање на лекот Ремдесивир, кој се користи во лекување на пациенти со ковид-19 во рамките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мехмедовиќ за тв 24: Доаѓањето на лекот ремдесивир кај нас значи унапредување на клиничкиот третман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: